نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بی مرز ترین عشق دنیا!

همیشه معتقد بودم که خورشید در آسمان نیست! در کربلاست. خورشیدی که جاذبه ای عجیب دارد و کافی ست که در معرض تابش همگانی اش قرار بگیری، آن وقت آن جاذبه تو را به طرف خود خواهد کشید.
خورشیدی که در ایام اربعین آنچنان می درخشد که تمام دنیا برای چند روز معطل می ماند و نگاهش می کند. آنها که به طرف خورشید می روند ذره هایی نورانی اند که به سوی روشنایی راه افتاده اند. جاده های درخشان منتهی به کربلا پر است از ذره هایی که دیگر مال خود نیستند. نورند و به سمت منبع ابدی گرما و روشنایی حرکت می­کنند.

دیگر اینقدر شنیده بودم که علائم مومن یکی­ اش می شود زیارت اربعین که کل روایت را از بر بودم!

ولی خب حکایت زیارت اربعین با این ها فرق دارد!

به نظرم امام معصوم این روایت را آورده است تا آنها که سوای عشق دوست دارند “مومن” باشند بلند بشوند و بروند کربلا! وگرنه عشاق که همینطوری شیفته زیارت آن سرزمین هستند. دیگر چه احتیاجی است که زیارت اربعین حضرت عشق را در روایت، کنار انگشتر دست کردن بگذارند؟!

اما اربعین نزدیک بود و چه دلم می­خواست و چه دلم نمی خواست این سفر به ظاهر به پای من نوشته نشده بود. دو سال قبل تر از این هم به معنای حقیقی کلمه “نشده بود” که بشود! حالا امسال که دیگر جای خود. همان پاسپورت نیم بند تاریخ اعتبار گذشته ام نیز گم شده بود و تنها کارتی باقی مانده بود که سال ۸۸ در سفر عتبات همراه خود داشتم. یعنی عملا این فرصت کوتاه به پاسپورت گرفتن که هیچ! حتا به جمع کردن وسیله هم وقت نمی رسید. یک هفته مانده به چهلم امام شهید(ع) حجم پر کشیدن تمام کبوتران دور و برت را تاب نمی آوری… دیگر مستند های سیما را تاب نمی آوری. پیامک های متعدد شماره های عراقی را هم.

سال سومی است که این وضع و اوضاع دم اربعین گریبانگیر توست…

شهر با همه گستردگی اش اینقدر تنگ می شود که حس می­کنی نفس درون سینه ات حبس شده است. پنجشنبه شب است و ترافیک تهران تمام توانش را به کار بسته است برای بی حوصله کردن شهروندان.

با خودت خلوت میکنی… زود به این نتیجه می رسی که مگر بنا نیست اربعین همه به طرف خورشید بروند؟ پس چه نشسته ای؟ برخیز و سمت خورشید برو… تا جایی که در تقدیرت باشد جلو خواهی رفت.

حسین بن علی (ع) مرزی ندارد، مرز قائل شدن برای بی مرز ترین عشق دنیا، جفاست در حق این عشق. مرز نباید مانع شود. از مرز خودت رد شو و به سمت مرز برو…

 

منبــع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code